Bledské strategické fórum se zaměří na budoucnost Evropy po brexitu a pandemii covid-19

Předseda vlády České republiky Andrej Babiš se spolu s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem a ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost Karlem Řehkou zúčastní 15. ročníku Bledského strategického fóra.
 
Premiér Andrej Babiš a ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček budou ve slovinském městě Bled v pondělí 31. srpna 2020 reprezentovat Českou republiku na 15. ročníku strategického fóra. Letošní ročník prestižního debatního klubu středoevropských politických špiček se zaměří na budoucnost Evropy po brexitu a pandemii covid-19.
 
Panel ministrů zahraničních věcí se bude zabývat zkušenostmi jednotlivých zemí s regionální spoluprací během koronavirové pandemie, jak by bylo možné tuto spolupráci zlepšit, jaká byla největší úskalí opatření proti šíření pandemie koronaviru a jaké jsou největší výzvy v zabezpečení infrastruktury v oblasti energií, mobility a digitalizace.
 
Bledské strategické fórum umožňuje politickým lídrům, odborníkům i veřejnosti diskutovat nad aktuálními otázkami. Každý ročník se zaměřuje na nejzásadnější události a výzvy, kterým za uplynulý rok čelily státy ve střední a jihovýchodní Evropě. Při této příležitosti si zúčastnění hosté na vysoké úrovni mohou vyměňovat názory a zkušenosti a hledat inovativní řešení na současné i budoucí výzvy. Fórum zároveň poskytuje jedinečnou příležitost pro jednání a spolupráci v regionálním i světovém měřítku.
 
  • Zdroj: Vláda ČR