Národní workshop k získávání nových členů

Odborový svaz KOVO ve spolupráci s evropskou odborovou federací industriAll Europe pod záštitou grantu z EU ve dnech 1. a 2. 3. 2023 pořádal v prostorech pražského hotelu Olšanka „Národní workshop“ k získávání nových členů v rámci evropského projektu BTUC4Recovery.

Kurzu se zúčastnili zástupci pěti základních organizací a jednoho seskupení členů, jmenovitě Odbory Bosch, Carrier Refrigeration Operation Czech Republic, CommScope, Katek Czech Republic, Nexen Tire a Prakab Pražská Kabelovna. Pod vedením místopředsedy svazu Tomáše Valáška, koordinátorky projektu BTUC4Recovery Ildikó Krén a dvou odborových organizátorů z Česka a Maďarska, Jaromíra Valeše a Eszter Turai, se účastníci učili například jak vytvořit správný dotazník, jak vést rozhovory s kolegy a kolegyněmi na pracovišti nebo jak postupovat při tvorbě plánu kampaně na posílení jejich odborové organizace.

OS KOVO společně s industriAll Europe budou následující rok a půl s vybranými podniky spolupracovat ve vytváření silnějších odborových struktur (nejen) postupy představenými na kurzu.

Článek industriAll Europe

  • Zdroj: OS KOVO