Návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti míří zpět do Sněmovny. Kvůli chybám

Senát vrací návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti zpět do Sněmovny. Upozornil na chyby spojené s odečtem zaplacených úroků od základu daně z příjmů.
 
Vláda původně spolu se zrušením daně navrhla, aby si lidé u nových úvěrů na bydlení už nemohli odečítat zaplacené úroky od základu daně z příjmů. Sněmovna pak odhlasovala pozměňovací návrh, který odpočty zachovává, ale jsou v něm legislativní chyby, které by odpočet znemožnily.

Senát proto dnes návrh poslal zpět do Poslanecké sněmovny. Chce pozměňovacím návrhem opravit legislativní chyby v té části předlohy, která zachovává možnost odpočtu úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Cíl návrhu, tedy zrušení daně z nabytí, však zachovává, stejně jako možnost odpočtu úroků. 

Vláda původně spolu se zrušením daně navrhla, aby si u nových úvěrů na bydlení poskytnutých po 1. lednu 2022 nemohli kupující odečítat zaplacené úroky od základu daně z příjmů. Sněmovna poté při závěrečném schvalování přijala pozměňovací návrh, který odpočty zachovává. Snižuje však nejvyšší možnou částku z nynějších 300 000 korun na polovinu.

https://www.podnikatel.cz/clanky/navrh-na-zruseni-dane-z-nabyti-nemovitosti-miri-zpet-do-snemovny-kvuli-chybam/?utm_source=newsletter-html-w&utm_medium=text&utm_campaign=2020-08-16

  • Zdroj: Podnikatel.cz