Novou vedoucí Úřadu vlády byla jmenována Jana Kotalíková

Vláda Petra Fialy na jednání v pátek 17. prosince 2021 jmenovala novou vedoucí Úřadu vlády ČR. Funkce se ujala Jana Kotalíková.

Jana Kotalíková se narodila v Táboře, kde vystudovala dvojjazyčné francouzsko-české gymnázium Pierra de Coubertina. Ve studiu francouzštiny pokračovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru francouzské filologie. V začátcích studia se věnovala výuce francouzského a anglického jazyka a působila v několika jazykových agenturách. Paralelně s francouzštinou studovala Mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Již při studiích začala pracovat na Magistrátu hl. města Prahy, nejprve jako asistentka ředitele kanceláře primátora a následně 6 let vedla oddělení protokolu pražského primátora. Podílela se na přípravách vysoce protokolárních státních návštěv, kulturních i uměleckých eventů. Organizovala přijetí papeže Benedikta XVI. V Praze, dalajlamy nebo prince Charlese. Díky svým zkušenostem nejen s diplomatickým protokolem se následně věnovala školení a kurzům etikety.

V roce 2014, po zvolení Petra Fialy předsedou Občanské demokratické strany, přijala nabídku stát se tiskovou mluvčí strany. Tou byla až do konce roku 2019, kdy odešla na mateřskou dovolenou. Na začátku kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny se vrátila do ODS jako tajemnice volebního štábu.

Jana Kotalíková je vdaná a má jednu dceru. Mluví francouzsky a anglicky, celý život hraje basketbal.

Osobní údaje:

Mgr. et Bc. Jana Kotalíková, narozena 15. listopadu 1984

Vzdělání:

2004–2014: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, Francouzská filologie
2004–2008: Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, Mezinárodní teritoriální studia
1998–2004: Dvojjazyčné francouzsko-české gymnázium P. de Coubertina v Táboře

Profesní a veřejná činnost:

2014 dosud: Občanská demokratická strana, tisková mluvčí, tajemnice volebního štábu
2008–2014: Magistrát hl. města Prahy, vedoucí oddělení protokolu Kanceláře primátora
2007–2008: Magistrát hl. města Prah, asistentka ředitele Kanceláře primátora