Odboráři v Liberty podpořili mítink proti chudobě

První ročník Liberty Family Day před hutním areálem Liberty Ostrava v neděli 25. září nabídl přibližně dvěma tisícovkám návštěvníků hudební vystoupení známých kapel, exkurzi v huti a další zábavné či vzdělávací atrakce.

Akci Liberty navštívili také předseda OS KOVO Roman Ďurčo a předseda ČMKOS Josef Středula. Na setkání s tamními odboráři a předsedy základních organizací vyzvali oba odboroví lídři k podpoře a účasti na Demonstraci proti chudobě, která proběhne 8. října v Praze na Václavském náměstí.

Předseda OS KOVO Roman Ďurčo a jeho kolega Josef Středula vedli diskuzi nejen se svými odborářskými kolegy, ale i s vedením společnosti Liberty Ostrava. „Shoda panovala zejména v oblasti nutné větší podpory ze strany státu v oblasti průmyslu, řešili jsme rovněž téma energetické krize, která nebezpečné doléhá na český průmysl. Vidíme to velmi podobně, konstatovali jsme, že podpora průmyslu v této době je velmi malá a ohrožuje chod řady společností, zejména těch energeticky náročných,“ řekl po jednání předseda OS KOVO Roman Ďurčo.

  • Zdroj: OS KOVO