Premiér Petr Fiala zahájil v Ostrově na Karlovarsku nový školní rok

Premiér Petr Fiala zahájil školní rok v základní škole v Ostrově na Karlovarsku, 1. září 2022.
Premiér Petr Fiala zahájil školní rok v základní škole v Ostrově na Karlovarsku, 1. září 2022.
Předseda vlády Petr Fiala ve čtvrtek 1. září zahájil v Základní škole Májová v Ostrově na Karlovarsku školní rok. Premiér ve školní tělocvičně přivítal 40 žáků prvních tříd a jejich rodiče. Dětem následně předal malý dárek.

Předseda vlády popřál prvňáčkům, aby je učení a poznávání bavilo.

„Je to pro vás velký den, velká změna ve vašem životě. Doufám, že se naučíte ve škole, jak se učit, poznávat a zjišťovat nové informace, a že vás to bude bavit. Škola by k tomu měla vést,“ řekl dětem předseda vlády.

„Když jsem šel do školy, už je to dávno, tak jsem se taky těšil, že se naučím počítat, psát a nejvíce jsem se těšil na to, že se naučím dobře číst. Moji rodiče měli doma velkou knihovnu, mě zajímalo, co je tam napsáno, ale než jsem začal chodit do školy, tak jsem číst neuměl,“ zavzpomínal premiér na svůj první školní rok.

Jako vzpomínku na dnešní den, předal premiér dětem pohádkovou knihu Broučci od Jana Karafiáta.

Je to knížka, kterou určitě všechny vaši rodiče, prarodiče znají. Je to moc krásná knížka o věcech, které jsou v životě důležité, věřím, že se vám bude líbit,“ řekl dětem premiér.

Následně mu ředitel školy Rudolf Radoň ukázal nově vybudovaný areál školních dílen a učebnu, ve které se děti učí 3D tisk. Školu v šestnáctitisícovém městě navštěvuje přes 500 žáků.