SP ČR představil priority byznysu zástupcům koalice SPOLU

Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR se setkal se zástupci koalice SPOLU, kteří jednají o budoucí vládní spolupráci. Předsedovi ODS a lídrovi SPOLU Petru Fialovi, předsedovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi a místopředsedovi ODS Martinu Kupkovi předal priority Svazu průmyslu a doporučení, na jaké oblasti se má vznikající vládní koalice zaměřit ve svém programovém prohlášení.

„Prodiskutovali jsme deset oblastí, které jsou pro průmysl klíčové. Požádal jsem také zástupce koalice SPOLU, aby se budoucí vláda aktivně věnovala podpoře exportu, vzala za své české předsednictví v Radě EU v roce 2022 a aktivně hájila české zájmy v Bruselu. Jsem rád, že jsme se shodli, že pro zvládnutí zelené transformace, potřebujeme, aby EU uznala jádro jako čistý zdroj energie a zemní plyn jako přechodné energetické řešení,“ říká Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

hanak fiala

Prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pozval zástupce koalice SPOLU na blížící se Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR, který se uskuteční v úterý 9. listopadu od 13 hodin na brněnském výstavišti jakou součást Mezinárodního strojírenského veletrhu.

„Na Sněmu zhodnotíme uplynulé volební období, ale představíme také výzvy do budoucna, na které by se měla nová vláda ihned začít připravovat. Jsme připraveni s experty rodící se vládní koalice spolupracovat a konzultovat detaily vládního programového prohlášení,“ říká Jaroslav Hanák.

Svaz průmyslu od nové vlády očekává, že povede se zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců pravidelný sociální dialog. Ten je klíčový pro udržení sociálního smíru. „Nová vláda by měla navázat na tradici pravidelného a kvalitního sociálního dialogu na tripartitě. Díky našim členům víme, co podniky potřebují, a jsme připraveni společně s odbory dávat vládě zpětnou vazbu pro její rozhodování,“ dodává Jaroslav Hanák.