SP ČR vítá schválení kurzarbeitu Poslaneckou sněmovnou

Svaz průmyslu a dopravy ČR vítá, že Poslanecká Sněmovna ve třetím čtení schválila komplexní pozměňovací návrh PN 8091 k vládnímu návrhu zákona, který upravuje tzv. kurzarbeit.

„Svaz průmyslu tento pozměňovací návrh kurzarbeitu podporoval. Dokáže totiž dlouhodobě přispět k tomu, aby si v dobách krize naše firmy udržely vysoce kvalifikované zaměstnance, konkurenceschopnost, a v ekonomice zůstala klíčová pracovní místa,“ komentuje Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Tato úprava má dlouhodobý potenciál udržet zaměstnanost a pracovní místa v době dočasných problémů, do kterých se mohou zaměstnavatelé dostat ne vlastní vinou.

„Kurzarbeit budou moci firmy využít nejen kvůli dopadům koronavirové krize nebo jiných ekonomických krizí. Pomůže jim i při nepředvídatelných lokálních událostech, případně když krize zasáhne jen jejich odvětví. Využít ho podniky mohou i v případě potíží kvůli živelním katastrofám,“ vysvětluje Jan Rafaj.

Svaz průmyslu a dopravy ČR nyní vyzývá senátory, aby návrh kurzarbeitu tak, jak byl dnes schválen Poslaneckou sněmovnou, rovněž podpořili.

kategorie Tiskové zprávy