Učitelé nemají prázdniny

Poděkování předsedy Českomoravského OS pracovníků školství F. Dobšíka pracovníkům škol a krátký komentář k současné situaci.
 
Koronavirová nákaza je větší výzvou, než jakákoli dosavadní reforma školství. Výpadek školní docházky učitelé nahrazují žákům podle podmínek prostřednictvím informačních technologií. Velmi významná a nezbytná je v tomto úsilí i spolupráce s rodiči. Děkujeme proto všem za tvořivou práci, která je v podmínkách současné krize úplně jiná, než jsme byli zvyklí. Školní pracovníci v této těžké době neselhávají a my si toho velmi vážíme.
 
Ministr školství Robert Plaga představil na včerejší tiskové konferenci záměry ministerstva, jak dál. Nezodpověděl nejrůznější další možné otázky, které se ihned objevily, zejména na sociálních sítích. Dnes sněmovna schválí nové potřebné legislativní úpravy. Komunikujeme proto s ministerstvem a o dalších přijatých dílčích opatřeních vás budeme informovat. Nikdo s jistotou neví, jak se krize bude vyvíjet. Buďte na sebe opatrní a společně to zvládneme. 
 
František Dobšík
24.3.2020
_____________________________________________
 
Videozáznam včerejší tiskové konference ministra školství Roberta Plagy naleznete na webu České televize na adrese: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/jak-to-bude-se-zaky-a-studenty-brifink-ministra-skolstvi-roberta-plagy-40317673?fb
 
Videozáznam rozhovoru předsedy svazu Františka Dobšíka pro ČT24, komentující vyvoj současné sítuace ve školství, naleznete na webu České televize na adrese: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/220411058300323/
 
  • Zdroj: Českomoravský OS pracovníků školství