Úřad vlády se opět připojil k tradiční sbírce na podporu válečných veteránů

Úřad vlády se opět připojil k tradiční sbírce na podporu válečných veteránů, 10. listopadu 2021.
Úřad vlády se opět připojil k tradiční sbírce na podporu válečných veteránů, 10. listopadu 2021.
Úřad vlády ČR se i v roce 2021 zapojil do sbírky na podporu válečných veteránů, kterou už sedmým rokem pořádá nezisková společnost Post Bellum u příležitostí Dne válečných veteránů 11. listopadu.

Zaměstnanci i návštěvníci Úřadu vlády si u vstupního vestibulu Strakovy akademie mohou po celou dobu trvání sbírky, tedy až do 30. listopadu, zakoupit vlčí mák, symbol válečného běsnění za první světové války, vyjádřit tak úctu těm, kteří bojovali za svobodu a demokracii na válečných frontách 20. století, v odboji i novodobých válečných konfliktech a zároveň podpořit projekty neziskové společnosti Post Bellum.

Sbírka v letošním roce probíhá na více než 850 sbírkových místech ve zhruba 300 městech a obcích po celé republice. Výtěžek bude, stejně jako v minulých letech, využit na zaznamenání a uchování vzpomínek a příběhů válečných veteránů a dalších bojovníků za svobodu a na pomoc potřebným válečným veteránům prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa.

Více o projektu ke Dni válečných veteránů si přečtěte na stránkách neziskové společnosti Post Bellum https://www.denveteranu.cz/.