V Klatovech opět proběhne „Akademie řemesel“

Jaké studijní a učební obory nabízí jednotlivá odborná učiliště a střední školy z Plzeňského a Jihočeského kraje, jaké obory mají šanci na uplatnění na trhu práce. To vše a řadu dalších praktických informací se zájemci dozví na tradiční „Akademii řemesel 2021“. Akce proběhne v Městském kulturním středisku v Klatovech (Domažlická ul. 767) ve středu 10. 11. 2021 v době od 9:00 do 15:00 hodin.
 
Na její organizaci se spolupodílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Klatovech, Okresní hospodářská komora Klatovy a tamní Městské kulturní středisko.
 
Akademie řemesel je určena především žákům 8. a 9. tříd základních škol, jejich rodičům, výchovným poradcům a všem, které zajímají možnosti studia a vzdělávání. V Klatovech se představí střední školy a odborná učiliště se svou aktuální nabídkou studijních oborů. Zájemci se od nich také dozví, jaké možnosti jednotlivá zařízení nabízejí pokud jde např. o ubytování a další bonusy.
 
Zástupců Úřadu práce ČR se návštěvníci budou moci ptát na věci související s uplatněním na trhu práce. Dozvědí se, o jaké profese mají zaměstnavatelé největší zájem, jaké možnosti nabízejí nástroje aktivní politiky zaměstnanosti či jakým způsobem je možné absolvovat rekvalifikační kurz.
 
Samozřejmostí je také doprovodný program, který připravují sami žáci a studenti vystavujících škol. Návštěvníci se mohou těšit třeba na módní přehlídky nebo představení odborných dovedností studentů.
 
Slavnostní zahájení celé akce proběhne ve velkém sále Městského kulturního střediska v 9:00 hodin.
 
 
  • Zdroj: Úřad práce ČR