Blíží se uzávěrka Ceny za Průmysl 4.0

Digitální dvojčata, 3D tiskárny na míru konkrétnímu provozu, pokračující automatizace nebo neuronové sítě. I tyhle inovace pomáhají udržovat český průmysl a byznys na špici. Trendy přicházející z těch nejrozvinutějších států světa se musíme snažit využít v náš prospěch.

DOBRÉ PŘÍKLADY TÁHNOU

Že se tak děje, ukazují nejen všechny výše zmíněné příklady, které se dostali do TOP 5 v Cenách za Průmysl 4.0, kterou letos už po třetí pořádá Svaz průmyslu a dopravy ČR, ale i desítky dalších projektů a řešení, které pomáhají denně udržovat konkurenceschopnost českých podniků. Vděčíme jim za mnohé, od výroby s vyšší přidanou hodnotou k zmírňování dopadů nedostatku lidských zdrojů. Odborníci se shodují na tom, že i pro malé a střední podniky otázka nestojí, jestli implementovat Průmysl 4.0, ale kdy tyto moderní technologie implementovat. Přečtěte si příběh loňského vítěze, firmy Linde Gas, která ve svém provozu využila umělou inteligenci.

Pokud stále nevíte jak na to, může Vám odpovědi dát právě soutěž Ceny za Průmysl 4.0. Jak příklady z let minulých, tak samotná účast, kdy Vám nezávislá porota poskytne ve svém vyhodnocení zpětnou vazbu, Vám dá cenné informace a srovnání s Vaší konkurencí.

spinfo Cena P 4 0 upoutavka 5 2022

REALIZACE I VÝVOJ

Do soutěže se může přihlásit firma/živnostník s inovativním projektem spojeným s celkovou digitální transformací firmy, nebo nasazováním jednotlivých prvků Průmyslu 4.0 v různých oblastech fungování firmy, například výrobní a technologické, logistice, energetice, ale i vztahů se zákazníky, lidských zdrojů nebo výzkumu a vývoje apod.
Účastnit se navíc může jak firma, která zavádí moderní technologie Průmyslu 4.0, do svého provozu, tak i společnost, která takovou inovativní službu vyvíjí nebo nabízí a má na území České republiky referenční projekt. Přihlášku pak podává společnost, ve které došlo k implementaci konkrétního řešení. Podmínkou je uskutečnění projektu v letech 2021 a/nebo 2022.
Přihlášky s popisem projektu posílejte do 31. května 2022 prostřednictvím formuláře.

HODNOCENÍ A VYHLÁŠENÍ

Projekty bude hodnotit odborná porota složená ze zástupců Svazu průmyslu, finančních institucí a odborné veřejnosti. Posuzovat bude zejména následující:
• inovativnost řešení,
• komplexnost projektu,
• dopady projektu na výsledky a rozvoj firmy,
• dopady projektu na zaměstnance firmy,
• přínos k digitální transformaci.

Svaz průmyslu a dopravy každý rok vyhlásí pět nejlepších projektů na svém Sněmu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Ocenění získá projekt, který odborná porota vybere jako nejzajímavější nebo nejinspirativnější v daném roce. Výherce získá 50 000 Kč, které věnuje Česká spořitelna, a.s. – partner Ceny za Průmysl 4.0. Soutěž se koná za podpory iniciativy 2. ekonomická transformace.
Více informací a přihláška zde

Máte-li k Ceně za Průmysl 4.0 jakékoli dotazy (termín nebo vyplňování přihlášky apod.), obraťte se prosím na Ondřeje Ševčíka (osevcik@spcr.cz, 734 645 249).

kategorie Aktuálně