Evropské volby ukazují, že občanům na Evropě záleží

„Jedná se o druhé největší demokratické volby na světě, více oprávněných voličů je už jen v parlamentních volbách v Indii! Výsledek ukázal, že občané berou EU za svou. Zveřejněná data ukazují viditelný nárůst účasti voličů proti roku 2014. V České republice je to asi o 10 procentních bodů, což je skokové zvýšení zájmu. To svědčí o tom, že Evropany jejich společný domov zajímá,“ uvedl viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

„Vyzýváme hlavní politické síly, aby v Evropském parlamentu vytvořily proevropskou většinu a bez zbytečných odkladů se dohodly na vedení klíčových institucí, včetně Evropské komise. Všem našim europoslankyním a europoslancům nabízíme spolupráci a očekáváme, že s největším zaměstnavatelským svazem budou konzultovat veškerou legislativu s dopadem na podnikání v ČR, EU i ve světě,“ dodal prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák.

Naším zájmem je, aby všechny orgány co nejrychleji začaly naplno fungovat a řešit svou agendu. Okolní svět na nás nebude čekat. Důležitá je jednota těch, kteří chtějí společnou Evropu posouvat k větší konkurenceschopnosti a mezinárodnímu významu.

Jako největší česká podnikatelská reprezentace komentujeme velkou část evropské legislativy a spolu s Konfederací evropského podnikání „BusinessEurope“ navrhujeme různé reformní kroky. Jsme připraveni spolupracovat s novými institucemi, pomáhat zvýšit evropskou konkurenceschopnost a učinit z EU ještě lepší místo pro život všech jejích občanů.

Pro naše poslance a poslankyně v Evropském parlamentu jsme připravili tzv. policy paper „Evropa přátelská pro byznys“ s přehledem klíčových oblastí pro rozvoj českého i evropského průmyslu a jasným přehledem, co čeští zaměstnavatelé v těchto oblastech od nich potřebují.

Ke stažení zde.

Tereza Řezníčková
kategorie Tiskové zprávy