Gratulujeme novému ministrovi zdravotnictví

Roman Prymula nastupuje do funkce ministra zdravotnictví v nelehké době, kdy se u nás rychle zvyšují počty nakažených s onemocněním COVID-19. Hlavním úkolem nového ministra zdravotnictví je tak stabilizace. Zabránit dalšímu komunitnímu přenosu, zmírnit výskyt nákazy, a to vše s co možná nejmenším omezením ekonomiky a celkového chodu státu. Tento úkol nebude jednoduchý.

Veškerá opatření musí ministerstvo zdravotnictví zároveň efektivně koordinovat s klíčovými resorty, jako je ministerstvo školství, ministerstvo průmyslu a ministerstvo práce. Pokud by například bylo nezbytné opět uzavřít školy, musí být jasné, jak bude ošetřeno postavení rodiče dítěte, které zůstává doma, aby firmám nevypadli klíčoví zaměstnanci.

Věříme však, že se Roman Prymula díky svým zkušenostem v nové roli velmi rychle zorientuje a ČR pod vedením nového ministra zdravotnictví zvládne druhou vlnu pandemie stejně úspěšně, jako zvládla vlnu první v čele s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Tomu bychom tímto rádi za odvedenou práci v jeho funkci poděkovali.

Lenka Dudková
kategorie Tiskové zprávy