Koronavirus přidělává firmám problémy. Kde hledat pomoc?

České firmy se kvůli šíření koronaviru potýkají se závažnými problémy.  Pokud hledáte odpovědi na vaše dotazy, podívejte se na nový web BusinessInfo.cz/koronavirus

Shrnuje aktuální informace z ČR i ze světa a rady pro tuzemské podnikatele. Najdete na něm důležité odkazy na jednom místě. 

VLÁDA PŘIJALA DALŠÍ OPATŘENÍ. MPO ZŘÍDILO CALL CENTRUM

Vláda přijala v noci na sobotu další mimořádné opatření s cílem zamezit šíření nákazy koronaviru v ČR. Od soboty 14. března 2020 od 6:00 hodin do 24. března 2020 do 6:00 hodin se uzavírají obchody s výjimkou prodejen potravin, hygienického a drogistického zboží, lékáren a výdejen zdravotnických prostředků, paliv a pohonných hmot, brýlí a kontaktních čoček, výpočetní a telekomunikační techniky, spotřební elektroniky a výrobků pro domácnosti, tabákových výrobků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, novin a časopisů, služeb prádelen a čistíren a prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky.

Ministerstvo průmyslu a obchodu spustilo pro živnostníky a podnikatele informační linku: 224 854 444.

Více informací najdete také na: MPO/informacni-linka

Informace k pracovně-právním vztahům čtětě na webu MPSV: MPSV/informace-koronavirus

Svaz průmyslu a dopravy ČR situaci průběžně monitoruje. Na základě aktuálního vývoje vyjednává i v těchto dnech s vládou a diskutuje o možné pomoci pro firmy.

kategorie Aktuálně