Mezi odboráři se zvedla vlna solidarity

Poslední dny a týdny na odborovém svazu řešíme odměny pro všechny zdravotníky a další zaměstnance pobytových lůžkových zařízení. Bohužel nenacházíme podporu u ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který si stále vede svou, že odměny ano, ale jen pro zdravotníky, kteří se starali o pacienty s COVID onemocněním.
 
Mohli bychom dlouho polemizovat o jeho názoru a přístupu, ale všichni víme, že je to ministr, který je sice na pozici ministra zdravotnictví, ale zdravotníci jsou mu na hony vzdálení. Mohli bychom přemýšlet, proč to tak je. Příčinou nejspíš bude, že nikdy nevyzkoušel nést zodpovědnost zdravotníka za život člověka.
 
O mnohém vypovídá například to, že na podporu odměn pro všechny zaměstnance všech nemocnic se ozvali odboráři ze zdravotnických záchranných služeb všech krajů. Oni totiž, na rozdíl od ministra, vědí, jak to v nemocnicích chodí a jak náročná tam byla práce v tomto vypjatém období.
 
Odměny si zaslouží všichni zaměstnanci nemocnic. Měly by to být odměny transparentní a v důstojné výši, která ohodnotí jejich nasazení nejen při péči o COVID pacienty, ale i při péči o ostatní pacienty. Odborový svaz požaduje odměny pro všechny zaměstnance, protože pracovní nasazení všech bylo nevídané. Řada týmů byla oslabena o kolegyně a kolegy starající se o své děti, kolegy, kteří museli zůstat doma v karanténě, nebo kteří dokonce onemocněli COVID-19.
 
Nestačí jen tleskat a nechat zvonit zvony, ale měli bychom všichni svým tlakem a názorem přispět k tomu, aby všichni zdravotníci a ostatní zaměstnanci nemocnic byli adekvátně finančně oceněni.
 
Život v naší zemi se na mnoha místech zastavil, ale byly oblasti, ve kterých museli zaměstnanci přijít do práce a odvést i za velmi ztížených podmínek svou práci na výbornou. Za to jim přináleží odměna.
 
Mezi našimi odboráři se zvedla vlna solidarity a sounáležitosti a ve svých nahrávkách a videích oslovují premiéra této země, aby konal, když jeho ministr zdravotnictví v jeho vládě nekoná, a aby zajistil odměny zaměstnancům nemocnic. Jednotlivé nahrávky zasíláme premiérovi, aby viděl, co se opravdu děje v terénu, aby viděl a slyšel na vlastní uši, kam vedou kroky jeho ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.
 
  • Zdroj: OS zdravotnictví a sociální péče ČR