PŘEHLEDNĚ: Jaká jsou aktuální protiepidemická opatření

Kvůli prudkému nárustu nakažených koronavirem zpřísnilo Ministerstvo zdravotnictví ČR restrikce v oblasti testování obyvatel, testování zaměstnanců, návštěvy služeb, konání hromadných akcí aj.

Pro snadnější orientaci přinášíme aktuální přehled platných mimořádných opatření k datu 23.11.2021

AKTUÁLNÍ PLATNÁ MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ:

Použití ochrany dýchacích cest:

Mimořádné opatření s účinností od 01.11.2021 nařizuje nosit ochranný prostředek dýchacích cest s účinností alespoň 94 % ve všech vnitřních prostorech staveb, s několika výjimkami.

MO v celém znění najdete k nahlédnutí ZDE.

Změna MO 15.11.2021 k nahlédnutí ZDE.

S ÚČINNOSTÍ OD 22.11.2021

Dobrovolné testování obyvatel ČR:

Ze zdravotního pojištění jsou PCR testy propláceny osobám mladším 18 let, osobám, které nejsou očkované ze zdravotních důvodů a rozočkovaným osobám pětkrát za měsíc a plně očkovaným osobám dvakrát za měsíc.

MO v celém znění k nahlédnutí ZDE.

 Testování zaměstnanců:   

Zaměstnanci se musí testovat 1x za 7 dní antigenními testy (samotesty) a první kolo proběhne nejpozději do 29.11.2021. Z této povinnosti existují výjimky.

MO v celém znění k nahlédnutí ZDE.

Změna MO k 23.11.2021 k nahlédnutí ZDE.

Podmínky vstupu do provozoven služeb, sportovišť, kulturních akcí aj. pravidlo ON:

Pro umožnění vstupu k využití služeb je nutné mít 14 dnů po druhé dávce očkování (nebo dávce Janssenu), doložit prodělání onemocnění před max.180 dny. Pro několik výjimek lze pro vstup využít negativní výsledek PCR testu ne starší 72 hod.

Omezení konání hromadných akcí (netýká se kulturních a sportovních akcí):

Všech organizovaných akcí, soukromých či veřejných, se může zúčastnit max.1000 osob uvnitř nebo 2000 osob venku. Dodržována musí být hygienická opatření. Pokud se nejedná o výjimku dle MO a není splněno pravidlo ON, smí být přítomno maximálně 20 osob. Omezuje se také právo pokojně se shromažďovat, a to ve skupinkách max. 20 lidech a po splnění dalších pravidel.

MO v celém znění k nahlédnutí ZDE.

kategorie Právní infoservis