Premiér Babiš jednal v Plzeňském kraji zejména o investicích do zlepšení zdravotní péče

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na besedě se zaměstnanci FN Plzeň, 6. září 2021.
Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na besedě se zaměstnanci FN Plzeň, 6. září 2021.
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pondělí 6. září 2021 Plzeňský kraj. S hejtmankou kraje Ilonou Mauritzovou jednal zejména o investicích do zdravotnictví a železniční dopravě. Navštívil také Fakultní nemocnici Plzeň, kde si prohlédl dokončovaný Psychiatrický pavilon, setkal se se zaměstnanci a diskutoval s vedením nemocnice o výstavbě Pavilonu chirurgických oborů a dalších plánovaných projektech.

Návštěvu kraje zahájil premiér diskusí s hejtmankou Ilonou Mauritzovou o plánovaných investicích ve zdravotnictví. „Paní hejtmanka má velice dobrý projekt rozšíření nemocnice v Klatovech o centrální urgentní příjem, JIP a další zdravotnická pracoviště. Dále jsme se bavili o nové nemocnici v Plané u Mariánských Lázní – to má být ambulantní specializovaná poliklinika. To je úplně nová věc a já s tím souhlasím. Chceme zlepšit dostupnost lékařské péče pro občany, aby nemuseli jezdit dlouhé cesty k lékaři a do nemocnic,“ uvedl po jednání Babiš. Tématem jednání byla také modernizace a zabezpečení železniční trati Praha–Plzeň–Mnichov.

Předseda vlády poté zavítal do Fakultní nemocnice Plzeň, kde si prohlédl nový Psychiatrický pavilon za 457 milionů korun. Nyní probíhají dokončovací stavební práce, dochází k nákupům zdravotnické techniky a vybavení pro jednotlivá patra. K příjmu prvních pacientů by mělo dojít do konce letošního roku. Plánovaný termín ukončení projektu je prosinec letošního roku.

S vedením nemocnice jednal Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o plánovaných investicích jako je výstavba Pavilonu chirurgických oborů za více než dvě miliardy korun, která by měla začít příští rok. „Já myslím, že když zde dokončí všechny ty projekty, jako je Pavilon chirurgických oborů, staví se zde také obrovský kampus, tak plzeňská nemocnice bude patřit mezi nejlepší v republice,“ řekl premiér.  

V městském Dron centru v Plzni předseda vlády shlédl ukázky využití dronů pro integrovaný záchranný systém, detekci kůrovce a inspekce nosných konstrukcí. Na závěr návštěvy kraje navštívil premiér Babiš Stříbro. Mezi hlavní témata jednání s vedením města patřil boj s chudobou, problematika bydlení a stárnutí populace.