Premiér Babiš zahájil provoz nových porodních apartmánů v Nemocnici Na Bulovce

Premiér Andrej Babiš zahájil provoz nových porodních apartmánů Gynekologicko-porodnické kliniky Nemocnici Na Bulovce, 24. června 2020.
Premiér Andrej Babiš zahájil provoz nových porodních apartmánů Gynekologicko-porodnické kliniky Nemocnici Na Bulovce, 24. června 2020.
Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem ve středu 24. června zahájili provoz nových porodních apartmánů v Centru porodní asistence v Nemocnici Na Bulovce. Zároveň byla představena moderní neonatologická ambulance.

Na Gynekologicko-porodnické klinice Nemocnice Na Bulovce funguje již od loňského února Centrum porodní asistence, kde mohou ženy rodit pouze s porodní asistentkou. Součástí plánovaného rozvoje centra je i výstavba specializovaných porodních apartmánů, z nichž první dva se právě dnes otevřely.

„Jsem velice rád, že to funguje, že máme i v jiných nemocnicích takovéto projekty, ale Bulovka je na prvním místě a mají tady skvělé plány. Apartmány vypadají skvěle, je to úžasné prostředí pro maminky i pro rodinu, takže jsem velice rád,“ okomentoval prohlídku premiér Babiš.

Centrum porodní asistence v Nemocnici Na Bulovce nabízí respekt k přání těhotné a rodící ženy, podporu přirozeného porodu, individuální přístup a příjemné prostředí při zachování vysoké odbornosti a bezpečí. Předporodní péče a porod zde probíhá pod vedením porodní asistentky, zároveň jsou jasně definována kritéria pro situace u porodu, k nimž je volán trvale dostupný lékař.

Nově jsou jako součást Centra porodní asistence k dispozici dva komfortní porodní apartmány. Více informací na stránkách Nemocnice Na Bulovce http://bulovka.cz/kliniky-a-oddeleni/centrum-porodni-asistence/.