Premiér Fiala ocenil osobnosti, které se podílejí na posílení obranyschopnosti České republiky

Premiér Petr Fiala předal medaile Karla Kramáře osobnostem, které se podílely na posílení obranyschopnosti České republiky, 5. prosince 2022.
Premiér Petr Fiala předal medaile Karla Kramáře osobnostem, které se podílely na posílení obranyschopnosti České republiky, 5. prosince 2022.
Předseda vlády Petr Fiala udělil dne 5. prosince 2022 v Hrzánském paláci medaile Karla Kramáře a předal pamětní listy. Během slavnostního ceremoniálu bylo předáno 9 medailí a 23 pamětních listů.

Medaili Karla Kramáře či pamětní list z rukou předsedy vlády obdrželi příslušníci zpravodajských služeb, příslušníci Armády ČR a zaměstnanci státní správy, celkem 32 oceněných. „9 medailí Karla Kramáře a 23 pamětních listů jsem dnes udělil osobnostem, které se podílejí na posílení obranyschopnosti České republiky v souvislosti s ruskou agresí proti suverénní a svrchované Ukrajině. Děkuji jim za jejich práci,“ uvedl premiér Petr Fiala.

Medaile Karla Kramáře je nejvyšší ocenění udělované předsedou vlády České republiky s hodnotou pamětní medaile. Medaile byla vytvořena v roce 2008 při příležitosti 90. výročí vzniku první československé vlády. Pojmenována je po prvním československém premiérovi Karlu Kramářovi. Premiér Petr Fiala udělil medaile Karla Kramáře také v květnu letošního roku.

TZ - medaile Kramář

VYTISKNOUT   E-MAILEM   FACEBOOK   TWITTER