Premiér Petr Fiala se setkal s členy pracovních a poradních orgánů

Ve Strakově akademii se uskutečnilo neformální setkání se členy poradních orgánů vlády, 5. prosince 2022.
Ve Strakově akademii se uskutečnilo neformální setkání se členy poradních orgánů vlády, 5. prosince 2022.
Předseda vlády Petr Fiala se v pondělí 5. prosince 2022 ve Strakově akademii setkal se členy pracovních a poradních orgánů vlády. Setkání se zúčastnila také vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková a zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková.

Neformální setkání se na Úřadu vlády uskutečnilo jako poděkování zástupcům poradních orgánům za usilovnou práci v roce 2022. V současné době zajišťuje Úřad vlády činnost šestnácti rad, výborů či komisí a celkem pěti zmocněnců vlády. „Sluší se poděkovat všem, kteří se na agendách podílejí, protože to často dělají nad rámec svých povinností, například i ve svém volném čase. Za Úřad vlády vám moc děkuji, že vás máme a že nám pomáháte,“ řekla Jana Kotalíková.

Premiér Petr Fiala během setkání poděkoval členům rad, výborů a komisí za odvedenou práci v nelehké době během ruské agrese na Ukrajině a energetické krize a popřál mnoho sil pro rok 2023. Členové poradních orgánů následně měli možnost seznámit se i s členy a členkami jiných rad, výborů a komisí.

Děkuji za tento nápad. Je důležité, abychom měli možnost se takto neformálně setkat. Chtěl bych vám především poděkovat. První rok naší spolupráce nebyl jednoduchý z několika hledisek. Přišli jsme s novým konceptem některých rad, upravovali jsme jejich ukotvení, složení, jmenovali jsme nové zmocněnce. Děkuji vám za to, že jsme vše společně zvládli. Za vládu mohu potvrdit, že si vašich doporučení a vaší práce velice vážíme,“ uvedl Petr Fiala.