V Nexenu reálně hrozí stávka, pokud k ní dojde, centrála OS KOVO ji podpoří

Zaměstnanci společnosti Nexen Tire, kteří se prostřednictvím odborového svazu již řadu měsíců domáhají, aby zaměstnavatel uznal jejich požadavky na zvýšení mezd, možná skutečně půjdou do stávky. Takový závěr vzešel ze schůzky s vedením Odborového svazu KOVO a zástupci odborářů ze zmíněné firmy. Ta proběhla v úterý 29. listopadu v pražské centrále odborového svazu. Zaměstnavatel pozvání k účasti na jednání nevyužil.
 
„Nikdo z manažerů se na jednání nedostavil, přestože byli rovněž přizváni, kolegové odboráři z Nexenu to již považují za obvyklý rituál, nesvědčí to o férovém přístupu k řešení problémů a zájmu o problémy zaměstnanců,“ okomentoval absenci zástupců firmy předseda OS KOVO Roman Ďurčo. Vedení svazu zastoupené předsedou a místopředsedy Liborem Dvořákem a Ing. Ivo Kuželem se na jednání podrobně seznámilo s podmínkami v Nexenu i chronologií dosavadních jednání a komunikace s vedením společnosti. „Vyjádřili jsme kolegům odborářům z Nexenu plnou podporu a součinnost ve všech jejich dalších krocích,“ řekl krátce po schůzce předseda Roman Ďurčo.
 
„Naši odboráři v Nexenu znovu osloví zprostředkovatele, vyzvou zaměstnavatele, aby se k situaci vyjádřil, a zahájí se nové kolektivní vyjednávání. Kolegové mají v plánu pokrýt kolektivní smlouvou delší období. Uvidíme, jak se ta jednání dále budou vyvíjet, v každém případě mohou s pomocí naší odborové centrály počítat. Jsme připraveni jim poskytnout plnou součinnost a podporu, dokonce i v případě, že dojde k vyhlášení stávky,“ ujistil předseda Ďurčo.

 
 
  • Zdroj: OS KOVO, Kovák č.22