Restaurací a kulturních organizací je tu moc, tvrdí poslanec hnutí ANO Pavel Juříček

V České republice je tak velké množství restaurací a kulturních organizací, že to ubírá přidané hodnotě. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec hnutí ANO a podnikatel Pavel Juříček. Ten nyní zakládá nové sdružení podnikatelů, které by mělo konkurovat Hospodářské komoře ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Tyto organizace, podle něho, nebojují za zájmy podnikatelů.

 „Víme, že restaurací a kulturních organizací je takové množství, že nezbývá na to, aby lidé dělali přidanou hodnotu,“ řekl v rozhovoru pro Deník N Pavel Juříček. Důsledkem podle něj je, že není s kým pracovat, což je cítit mimo jiné ve fabrikách. „Jsme bez lidí a liberalizace trhu se neděje a stále více se utahuje. Je tu 490 tisíc úředníků a rozhodně nevidíme, že by byli nějak smířliví,“ dodal poslanec hnutí ANO.

Pavel Juříček tak nyní přichází s ideou založení nového podnikatelského svazu. „V Česku vůbec nikdo nezastupuje zájmy českých podnikatelů, kteří jsou dennodenně se svými zaměstnanci a svoje fabriky vypiplali za posledních třicet let,“ říká o potřebě nového podnikatelského svazu, který by tak de facto konkuroval Hospodářské komoře ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

S jeho návrhem prý souhlasí ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a přesvědčit se mu údajně podařilo i premiéra Andreje Babiše. „Všichni ostatní nechtějí nic moc měnit, ale chtějí rozdávat peníze zaměstnancům v karanténě. My, kteří děláme hodnoty, potřebujeme lidi, abychom mohli pracovat,“ řekl Pavel Juříček s tím, že na představení byli kromě ministryně Aleny Schillerové s premiérem Andrejem Babišem i ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

CNN Prima NEWS k tomu dále uvádím že podnikatel Pavel Juříček je nejen poslancem za hnutí ANO, ale patří také mezi nejbohatší Čechy. Podle časopisu Forbes je aktuálně 37. nejbohatším Čechem s majetkem v hodnotě 6,2 miliardy korun. Vlastní společnost Brano, která vyrábí autodíly.

  • Zdroj: CNN Prima NEWS