Sněm Svazu průmyslu a dopravy ČR proběhne 5. října

Mezinárodní strojírenský veletrh, který je každý rok největší akcí na brněnském výstavišti, se letos neuskuteční. Na čtvrtečním jednání o tom rozhodlo představenstvo Veletrhů Brno. Veletrh se nebude konat poprvé od roku 1959, kdy byl jeho premiérový ročník. Tradiční Sněm Svazu průmyslu a dopravy, který MSV každý rok zahajoval, se přesto uskuteční.

„Mrzí mě, že představenstvo Veletrhů Brno dnes rozhodlo o zrušení letošního ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. Svaz průmyslu je tradičním partnerem veletrhu, a proto jsme v průběhu jara dělali vše, co bylo v našich silách, aby vláda jeho konání umožnila. Byl by to skvělý signál, že naše firmy koronavirovou krizi ustály a nadechují se k nové expanzi. Těšil jsem se, že by byl veletrh zase o něco více posunutý směrem k digitalizaci a Průmyslu 4.0,“ komentuje rozhodnutí představenstva BVV Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

„Tradiční součástí MSV byl náš Sněm, který veletrh vždy zahajoval v první den konání. Jsem rád, že mohu oznámit, že i letos Sněm Svazu průmyslu a dopravy uspořádáme. Odehraje se v už stanoveném termínu 5. října. Teď je před námi rozhodnutí, kde toto prestižní setkání podnikatelů, členů vlády a parlamentu uspořádáme,“ informuje Jaroslav Hanák.

SVAZ PRŮMYSLU NA SNĚMU BUDE HODNOTIT VLÁDU I OCEŇOVAT PODNIKY

„Na Sněmu tradičně zhodnotíme uplynulý rok. Vyhodnotíme požadavky z výzvy, kterou jsem předsedovi vlády na Sněmu vloni osobně předal. Ohlédneme se za krizí způsobenou celosvětovou pandemií. Těší mě, že i letos budeme oceňovat firmy za jejich úspěchy. Předáme cenu za rozvoj průmyslu a regionu, úspěšné malé a střední firmě a opět uvedeme významného podnikatele do Galerie osobností průmyslu. Poprvé také udělíme Cenu za Průmysl 4.0,“ dodává Jaroslav Hanák.