Svaz podepsal memorandum o spolupráci s Pákistánem

aDSC 0187
Podpisem memoranda o spolupráci s Federací Pákistánské obchodní a průmyslové komory (FPCCI) rozšiřuje Svaz průmyslu a dopravy ČR počet zemí, se kterými spolupracuje. SP ČR uzavírá dohody se svazy a komorami po celém světě, což mu v zahraničí usnadňuje hledání partnerů. Na ně se obrací při pořádání podnikatelských misí a oni se naopak obrací na Svaz, když přijíždějí do České republiky.
 

Svaz považuje Pákistán za významného obchodního partnera, jedná se o téměř dvousetmilionovou zemi a pětačtyřicátou největší ekonomiku na světě. „Pákistán je pro české firmy zajímavá země, která nabízí možnosti obchodování v oblasti energetiky, obranného, těžebního, chemického, potravinářského a textilního průmyslu,“ říká prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Země s velkým trhem a značnými obchodními možnostmi se však potýká s bezpečnostními riziky, ale investorům a podnikatelům se snaží vyjít vstříc např. možností navrácení kapitálových výnosů a dividend v plné výši, daňovými úlevami nebo zjednodušenými povolovacími procedurami a pořádáním veletrhů a výstav.
 
„Oceňujeme spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR a zejména s prezidentem Jaroslavem Hanákem. Doufáme, že toto memorandum o spolupráci mezi předními organizacemi zastupujícími průmysl a obchod povede k dlouhodobému posílení hospodářské spolupráce obou zemí,“ komentoval podpis memoranda pákistánský velvyslanec, Israr Hussain.
 

„Blahopřeji Federaci pákistánské obchodní a průmyslové komory a Svazu průmyslu a dopravy ČR k podpisu tohoto memoranda o spolupráci. Doufám, že obě organizace budou spolupracovat na podpoře obchodních a hospodářských vztahů mezi Českou republikou a Pákistánem,” řekl Senior viceprezident, Federace Pákistánské obchodní a průmyslové komory, Aamir Atta Bajwa.

V plánu je i cesta členů Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravy Senátu do Pákistánu. SP ČR vidí předmětnou cestu jako nejvhodnější platformu pro realizaci podnikatelské mise do této země. Více informací o případné podnikatelské misi zveřejníme na našich webových stránkách během podzimu.