UZO UPOZORŇUJE

S novou vládní povinností nosit na vybraných místech ochranu obličeje v podobě respirátorů, nano roušek nebo zdvojených chirurgických roušek upozornilo UZO na ztížené podmínky zaměstnanců nejen v obchodě a logistice.
 
Bude nové vládní nařízení více účinné při ochraně zdraví zaměstnanců a zákazníků prodejen? Proč přichází takové nařízení až po téměř roce od začátku pandemie?
UZO jako organizace hájící oprávněné zájmy zaměstnanců řešilo ztížené pracovní podmínky zaměstnanců již v jarních měsících loňského roku.
 
„Zavedení nutné ochrany obličeje na pracovišti, nejčastěji roušek, bylo pro všechny zaměstnance velmi omezující a zaznamenali jsme u některých zaměstnanců i zdravotní komplikace způsobené nošením ochrany úst. Tím horší bude pro fyzicky pracující zaměstnance povinné nošení respirátorů, které velmi znesnadňují dýchání i při běžném sezení, natož při namáhavé práci. Snažíme se tak upozorňovat zaměstnavatele nejen v obchodě a logistice, aby dávali větší prostor svým zaměstnancům na přestávky v práci a věnovali větší pozornost celkovému zdravotnímu stavu zaměstnanců,“ říká prezidentka UZO Renáta Burianová.
 
 
  • Zdroj: Unie zaměstnanců obchodu, logistiky a služeb