V Kolumbii chtějí české firmy navázat na úspěch z Peru

Zájem o podnikatelskou misi, která doprovází místopředsedu vlády Richarda Brabce do Peru a Kolumbie, pokračuje i ve druhé zmíněné zemi, kam se delegace přesunula. Česko-kolumbijské podnikatelské fórum zorganizovala Obchodní komora města Bogoty (CCB) společně s Asociací kolumbijských podnikatelů (ANDI). Vedle české podnikatelské delegace se ho zúčastnilo asi 200 zástupců bolivijských firem a organizací.

České firmy chtějí v Kolumbii navázat na úspěchy z Peru. Firma Dekonta např. vyjednávala s Intitutem pro výzkum peruánské Amazonie o odstraňování těžkých kovů ze zeminy. Firma EMP u Slavkova přijala poptávku na dodávku vodních a kalových čerpadel, které se budou používat při dekontaminaci vod po ilegální těžbě zlata a stříbra. S expanzí do Evropy pomůže peruánským malým a středním podnikům firma Retailys.

Mise pokračuje v kolumbijském městě Medellín, kde se uskuteční další podnikatelské fórum společně s Obchodní komorou města Medellín a Agenturou pro mezinárodní spolupráci. Zúčastní se ho regionální asociace a podnikatelé. Delegace návštíví moderní centrum inovací Ruta N.

Tereza Řezníčková
kategorie Podnikatelské mise a semináře