V Kuala Lumpur podepsaly české firmy a školy čtyři memoranda

Dvoustá podnikatelská mise Svazu průmyslu začala první zastávkou v malajsijském Kuala Lumpur. Na zástupce firem, univerzit a organizací čekala návštěva společnosti Green Technology Malaysia a první ze čtyř B2B fór, na kterém české firmy a školy podepsaly čtyři memoranda. Oficiální delegace v čele s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem se setkala s malajsijskou ministryní energetiky, vědy, technologií, ŽP a změny klimatu Yeo Bee Yin a ministrem vody, půdy a přírodních zdrojů Xavierem Jayakumarem i úspěšnými malajskými firmami z oboru environmentálních technologií.

První podnikatelské fórum, které zahájila ministryně energetiky, vědy, technologií, ŽP a změny klimatu Yeo Bee Yin, bylo ve znamení podpisu důležitých memorand. Ta uzavřely dvě české firmy a dvě školy s malajsijskými protějšky.

aIMG 2686

Nanotechnologická společnost Nafigate Corporation podepsala memorandum s firmou Total Renewables o výstavbě továrny na výrobu biopolymeru z odpadu po výrobě palmového oleje. Projekt firma začala připravovat v roce 2017. Továrna by měla začít vyrábět první bioplasty za dva roky. Biopolymery jsou plně rozložitelné v přírodě a využívají se například na výrobu mikročástic v kosmetických výrobcích.

Oficiální delegace v čele s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem jednala se dvěma malajskými ministry. Podle ministra vody, půdy a přírodních zdrojů Xaviera Jayakumara Malajsie řeší problémy se zásobováním pitnou vodou a její neklesající spotřebou, která dvojnásobně převyšuje tu českou. Čelí také problémům způsobeným klimatickými změnami, jako je sucho a silné deště.

a tweet2c

V Malajsii mohou uspět firmy, které se zaměřují na odpadové hospodářství. O dlouholetých zkušenostech Česka s tříděním odpadů ujistila česká delegace ministryni energetiky, vědy, technologií, životního prostředí a změny klimatu (MESTECC) Yeo Bee Yin. MESTECC podporuje výzkum a inovace a zajímavým projektům nabízí granty.

kategorie Podnikatelské mise a semináře