Válka do 21. století nepatří

Evropská odborová konfederace, jejímž je ČMKOS členem, od prvních dnů po rozpoutání války na Ukrajině požaduje okamžité zastavení vojenských operací ruských vojáků, otevření dialogu ke smíru a zvýšení tlaku na ruského prezidenta a jeho vládu prostřednictvím všech nezbytných forem sankcí. Je potřeba i nadále nepolevit a poskytovat vojenskou, finanční a humanitární podporu prostřednictvím ukrajinských odborových svazů. Konfederace volných odborů Ukrajiny velmi oceňuje mezinárodní pomoc své zemi a jako její zástupci mají přání opět žít v míru a vidět stabilní a rozvíjející se Ukrajinu.

Další užitečné informace naleznete například zde:

ETUC (Evropská odborová konfederace)

V odkaze najdete tiskovou zprávu, kterou vydaly evropské odbory. Ta obsahuje nejen požadavky na ukončení války, ale také slova evropských představitelů o nutnosti udržet mír a respekt ve světě. https://www.etuc.org/en/pressrelease/ukraine-putins-war-must-stop

Naši Ukrajinci a Stojíme za Ukrajinou

Webové rozcestníky, díky kterým budete vědět na koho se obrátit, když chcete pomáhat, i co co je potřeba zařídit pro prchající rodiny, ale také je na stránky můžete přímo odkázat:

https://www.nasiukrajinci.cz/

https://www.stojimezaukrajinou.cz/

ITUC (Mezinárodní odborová konfederace)

Mezinárodní odborové centrála zprostředkovává finanční sbírku na podporu svých dvou členských organizací na Ukrajině.