Valná hromada: Nová vláda musí zohlednit program SP ČR

Nově vznikající vláda musí zohlednit programové prohlášení Svazu průmyslu a dopravy ČR, shodla se valná hromada SP ČR. Schválila také kooptaci Martina Jahna do představenstva SP ČR.

Valná hromada Svazu průmyslu schválila Programové prohlášení Svazu průmyslu a dopravy ČR na rok 2022. V něm vyzvala novou Vládu České republiky k zajištění podmínek příznivého a předvídatelného podnikatelského prostředí a vyšší míry dlouhodobé konkurenceschopnosti a udržitelného ekonomického růstu.

VH 2021 hanak 2

Podle SP ČR je klíčové, aby se politická reprezentace soustředila na zvládnutí hlavních změn, které českou ekonomiku čekají v následujících letech. Jde zejména o digitální a zelenou transformaci či dlouhodobé demografické trendy, které se projevují negativně na trhu práce. Firmy se už na mnohé z těchto výzev aktivně připravují. SP ČR očekává stejně aktivní přístup také od vlády. Valná hromada Svazu průmyslu proto ve svém usnesení vyzvala vládu, aby maximálně zohlednila Programové prohlášení Svazu průmyslu a dopravy ČR na rok 2022 ve svém vlastním programovém prohlášení.

Valná hromada potvrdila také kooptaci Martina Jahna do představenstva SP ČR. V představenstvu ŠKODA AUTO je zodpovědný za prodej a marketing a podílí se na vstupu automobilky do éry elektromobility a digitalizace. Ve vedení Svazu průmyslu a dopravy ČR nahradil Bohdana Wojnara.

Člen představenstva Miroslav Palát získal pověření, aby s novou vládou projednal stav digitalizace zdravotnictví a veřejného zdravotního pojištění. Zaměstnavatelé jsou největšími plátci do veřejného zdravotního pojištění. Proto Svaz připraví prohlášení a následně s novou vládou projedná požadavky na vyhodnocení efektivnosti vynakládaných prostředků ve všeobecném zdravotním pojištění, jeho nezávislost a transparentnost. Poděkování patří společnosti T-Mobile, která zajistila konání valné hromady SP ČR za dodržení přísných hygienických opatření.