Měníme uživatelské jméno na Twitteru na @SvazPrumyslu

Svaz průmyslu a dopravy ČR po více než dvou letech mění své uživatelské jméno na sociální síti Twitter. Nově ho uživatelé této sítě najdou pod označením @SvazPrumyslu. Oznámil to prostřednictvím tweetu, ve kterém poprvé využil rozšířený limit 280 znaků. Twitterový účet Svazu průmyslu a dopravy ČR zájemci nově najdou na odkazu https://twitter.com/SvazPrumyslu

Svaz využil rozšíření tweetu na 280 znaků ke změně svého uživatelského jména. „Měníme své uživatelské jméno na @SvazPrumyslu, abychom v něm využili část svého názvu. Zároveň se tak vyhneme dalšímu používání uživatelského jména @SPD_CR, které bylo podobné zkratce názvu politické strany SPD. Největší zaměstnavatelský svaz nyní tweetuje na @SvazPrumyslu,“ informoval Svaz průmyslu a dopravy ČR na svém twitterovém účtu v úterý po 22. hodině, tedy krátce poté, co Twitter rozšířil v ČR limit znaků.

„Věřím, že všichni naši partneři na Twitteru změnu uživatelského jména na @SvazPrumyslu zaznamenají a budou nás zde i nadále sledovat a komunikovat s námi,“ komentuje změnu Eva Veličková, ředitelka komunikace Svazu průmyslu a dopravy ČR.

„Vážíme si toho, že jednou z prvních institucí v ČR využívající rozšířenou velikost tweetu, je Svaz průmyslu a dopravy,“ řekl Radek Vašíček, Country Manager Httpool a.s., která v Česku zastupuje Twitter.

Svaz průmyslu a dopravy ČR je na Twitteru aktivní od července 2015. Za tuto dobu publikoval na svém účtu přes 1500 tweetů a jeho profil sleduje na 1500 uživatelů. Přejmenování uživatelského jména Twitter běžně nabízí a Svaz neztratí žádné informace z historie účtu ani sledující uživatele.

Lenka Dudková, kategorie Tiskové zprávy