Odborový svaz státních orgánů a organizací: Jsme zklamáni postojem hnutí ANO k platům ve veřejném sektoru

Jsme zklamáni postojem hnutí ANO k platům ve veřejném sektoru

V návaznosti na zprávy o jednání vlády o státním rozpočtu ze dne 27. 9. 2021, na kterém ČSSD nepodpořila návrh rozpočtu kvůli nedostatečnému navýšení platů pro veřejnou sféru oceňujeme tento přístup.

Odborový svaz státních orgánů a organizací dlouhodobě usiluje o důstojné odměňování všech zaměstnanců a zaměstnankyň veřejného sektoru. Věříme, že hasiči, zdravotníci, policisté, zaměstnanci sociálních služeb, státní zaměstnanci a zaměstnankyně a všichni další, kteří významným způsobem přispívají k chodu naší společnosti, si svou výplatu víc než zaslouží.

Jsme velmi zklamáni postojem hnutí ANO k otázce platů v rámci jednání o státním rozpočtu. Výsledné zvýšení platů nepokryje ani inflaci a veřejná sféra si tak ve srovnání s dřívějším obdobím pohorší.

Předseda odborového svazu a mluvčí odborových svazů tzv. RoPo sféry, Bc. Pavel Bednář, k tomu uvádí: Již nevěřím falešným slibům hnutí ANO v sociální oblasti. Zaměstnanci veřejného sektoru nesmí být těmi, kdo budou platit za jejich nepromyšlenou ekonomickou politiku!

Odbory ve svém úsilí nepoleví, a to ani po parlamentních volbách, ani v dalších letech.

Odborový svaz státních orgánů a organizací
Senovážné náměstí 23, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 224 222 241; Fax.: + 420 224 142 273
E-mail: statorg@cmkos.czhttp://statorg.cmkos.cz

Přílohy: