Podnikatelská mise zahájila cestu po Indonésii v Jakartě

Oficiální program podnikatelské cesty do Indonésie, kterou zorganizoval Svaz průmyslu a dopravy ČR, začal velkým podnikatelským fórem v Jakartě. Indonésie je s více než 270 miliony obyvatel čtvrtou největší a nejlidnatější zemí světa a také jednou z nejsilnějších ekonomik jihovýchodní Asie. Produkuje více než čtvrtinu z celkového HDP Sdružení zemí jihovýchodní Asie (ASEAN). Jakarta je hlavním městem s 10,5 miliony obyvatel, kde sídlí prezident, vláda, parlament a také sekretariát ASEANu.

Indonésie se v listopadu 2009 stala prvním ze států ASEAN, který s Evropskou unií podepsal rámcovou dohodu o partnerství a spolupráci. Aktuálně probíhá jednání o dohodě o volném obchodu.

Velké podnikatelské fórum zahájili, za účasti téměř třiceti českých a více než 50 indonéských firem, český ministr životního prostředí Richard Brabec a náměstkyně ministra průmyslu a obchodu Martina Tauberová. Během slavnostního otevíracího ceremoniálu podepsal prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák obnovenou dohodu o spolupráci s Indonéskou obchodní a průmyslovou komorou KADIN. Za KADIN dohodu podepsala její viceprezidentka Shinta Widjaja Kamdani.

mise Indonesie 19 06 2021 memorandum

Program podnikatelské delegace, který SP ČR uspořádal ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí a za pomoci mimořádného nasazení pracovníků Zastupitelského úřadu v Jakartě vedené velvyslancem Jaroslavem Dolečkem, pokračuje tento týden dalšími podnikatelskými fóry v Medanu a v Banda Aceh na Sumatře. Prezident SP ČR Jaroslav Hanák bude během cesty také jednat s významnými zástupci indonéských firem, se zástupci klíčových ministerstev, včetně ministryně životního prostředí a lesnictví, ministra energetiky a minerálních zdrojů, koordinujícím ministrem hospodářství a s guvernéry Jakarty, západní Jávy, severní Sumatry a Acehu.

Obchodní výměna mezi Českou republikou a Indonésií v posledních letech roste a významné příležitosti pro české firmy jsou v oblastech rozvoje infrastruktury, sektoru životního prostředí, digitálních technologií a zdravotnictví. Díky úsilí vlády nastartovat ekonomiku pro překonání dopadů koronavirové krize je navíc Indonésie mimořádně otevřená k nákupům a investicím.

kategorie Podnikatelské mise a semináře