Premiér Andrej Babiš uvedl Adama Vojtěcha do funkce ministra zdravotnictví

Tisková konference po uvedení nového ministra zdravotnictví do úřadu, 26. května 2021.
Tisková konference po uvedení nového ministra zdravotnictví do úřadu, 26. května 2021.
Předseda vlády Andrej Babiš uvedl ve čtvrtek 26. května 2021 do funkce ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha poté, co jmenovací dekret předal novému členovi vlády na Pražském hradě prezident Miloš Zeman.

Adam Vojtěch převzal vedení úřadu po Petru Arenbergerovi, který se v úterý funkce vzdal. Premiér Andrej Babiš odcházejícímu ministrovi poděkoval za odvedenou práci a novému členu vlády po uvedení do funkce připomněl nejdůležitější úkoly.

„Musíme realizovat vícero projektů – musíme dokončit očkování, musíme si promyslet dlouhodobou strategii očkování. Ta se připravuje, máme to připravené, ale potřebujete dlouhodobou strategii očkování. Očekáváme, že Evropská léková agentura schválí vakcínu Pfizer / BioNTech i pro děti, musíme z dlouhodobého hlediska přemýšlet, jak budeme očkovat, v jakých centrech, očekává se vhodná strategie přeočkování, v jakém intervalu to bude, jestli budeme očkovat jen tzv. chroniky a zároveň věkovou kategorii 65 plus. A samozřejmě je důležité a o tom jsme teď diskutovali, aby pan ministr dokončil covid pas,“ konstatoval premiér Babiš.

Mezi úkoly nového ministra je i dopracování strategie, jak zabránit možnému zavlečení nových mutací do České republiky po návratu českých občanů. Za zásadní cíl předseda vlády označil i zvládnutí příprav na bezpečný návrat všech dětí do škol po prázdninách od 1. září.

„Přeji panu ministrovi hodně úspěchů a jsem přesvědčen, že svou pozici vládne. Také mu děkuji, že vyšel vstříc mému požadavku, když jsem ho požádal, aby znovu převzal tuto funkci poté, co ji opustil minulý rok v září. Předpokládám, že společně zůstaneme ve funkcích až do demise vlády po říjnových volbách,“ dodal premiér Babiš.