SP ČR: Radek Špicar zvolen viceprezidentem BusinessEurope

Česká republika bude mít zástupce ve vedení evropské podnikatelské konfederace BusinessEurope. Jedním z viceprezidentů největšího evropského zaměstnavatelského svazu bude od ledna 2022 Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR. Do funkce ho schválila Rada prezidentů (COPRES), nejvyšší orgán BusinessEurope.

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar byl zvolen viceprezidentem Konfederace evropského podnikání BusinessEurope. Funkce se Radek Špicar ujme v lednu 2022.

„Je to pro mě velká čest. Tuto pozici jsem získal díky důvěře prezidia Svazu průmyslu, které mě do ní nominovalo, a vedení BusinessEurope, organizace, kde patříme k nejaktivnějším a nejvlivnějším členům. BusinessEurope hájí zájmy byznysu vůči Evropské komisi, Radě a Parlamentu. Pozice v jeho vedení mi umožní, aby v jeho politice byly dostatečně akcentovány zájmy českých firem a české ekonomiky jako celku,“ říká Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR a od ledna také viceprezident BusinessEurope.

Radek Spicar

Zvolením Radka Špicara do pozice viceprezidenta tak vliv Svazu průmyslu a dopravy ČR v Konfederaci evropského podnikání ještě více posílí. Svaz průmyslu totiž od letoška také předsedá výboru pro vnitřní trh, jednomu z klíčových orgánů BusinessEurope. V jeho čele je Jana Hartman Radová, vedoucí kanceláře Svazu průmyslu v Bruselu.

Konfederace evropského podnikání BusinessEurope sdružuje podnikatelské a zaměstnavatelské svazy z 35 zemí Evropy a funguje jako přímá spojka na instituce Evropské unie i jako respektovaný sociální partner. Svaz průmyslu a dopravy ČR je členem BusinessEurope od roku 1993.