ÚP ČR představí své služby na Veletrhu pracovních příležitostí v Karlovarském kraji

V úterý 18. 10. 2022 startuje série tří největších Veletrhů pracovních příležitostí v Karlovarském kraji. Ten první proběhne v uvedený den v Chebu v Kulturním centru Svoboda (Za Mostní branou 1791/5). Druhý se uskuteční ve čtvrtek 20. 10. v Sokolově (Městský dům kultury – 5. května 655) a na poslední mohou zájemci zavítat ve čtvrtek 3. 11. v Karlových Varech (Hotel Thermal – Ivana Petroviče Pavlova 2001/11). Vždy od 9.00 do 16.00 hodin.
 
Na organizaci akcí se spolupodílí Úřad práce ČR, Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje a Karlovarský kraj. Téměř třicítka významných regionálních zaměstnavatelů nabídne zájemcům stovky pracovních míst.
 
„Akce tohoto typu pořádá nebo spolupořádá Úřad práce ČR dlouhodobě a pravidelně napříč celou republikou. Jejich podstatou je zprostředkování hned několika pracovních nabídek pod jednou střechou. Lidé tak nemusí obcházet či obesílat každého zaměstnavatele zvlášť. Přidanou hodnotou je navíc osobní kontakt, který je při prvním setkání velice důležitý a vypovídá o zájemci o práci, ale i zaměstnavateli mnohem více než jen papírová či elektronická forma komunikace. Je tak mnohem větší šance na získání pracovního uplatnění či nového zaměstnance,“ vyzdvihuje generální ředitel ÚP ČR Viktor Najmon.
 
Po celý den budou lidem k dispozici specialisté Úřadu práce ČR
 
 „Zájemcům sdělí mimo jiné podrobnosti z oblasti zprostředkování zaměstnání, aktuální situace na pracovním trhu, pomohou jim s výběrem vhodné rekvalifikace a představí širokou škálu dalších služeb,“ shrnuje ředitelka Krajské pobočky ÚP ČR v Karlových Varech Alice Kalousková.
 
Od vystavujících zaměstnavatelů se zájemci dozví, o jaké profese mají zájem a jaké vzdělání a dovednosti od svých zaměstnanců požadují. Příchozí budou mít také možnost komunikovat s jejich personalisty, předat jim svůj životopis a seznámit se s nabídkou volných pracovních míst. Volné pozice nabídnou zaměstnavatelé působící např. v oblasti logistiky, výroby skleněných flakonů pro parfémy a kosmetické přípravky, energetiky, cirkulární ekonomiky, realitní a developerské činnosti a strojírenství, lázeňství, ale také oblasti státní správy u policie nebo třeba v armádě.
 
Návštěvníci se mohou těšit též na odborné přednášky na téma jak napsat životopis, jak se prezentovat při pracovním pohovoru či jak začít podnikat.
 
 
  • Zdroj: Úřad práce ČR